METAL LAZER KESİM

Metal lazer kesim veya cnc lazer kesim, metal kesim ayrıcalıkları açısından dikkatleri çeken bir çözüm olarak değerlendirilmektedir. Bu çerçevede metal işleme konusunda avantajların elde edilmesi adına uygun yaklaşımlar benimsenmelidir. Metalin işlenmesi konusunda pek çok yaklaşım benimserken aynı zamanda metalin ihtiyaca uygun bir özelliğe bürünmesi de çok çok değerlidir. Metal işleme sektörünün en avantajlı seçeneklerinden bir tanesi olan metal lazer kesim ile alakalı siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Lazer kesim, farklı malzeme kalınlıklarına sahip metallerin şekillendirilmesi amacıyla kullanılan bir işlemdir. İşlemin temelinde lazer ışını ile gerçekleşen bir kesim sürecinin söz konusu olacağından bahsetmek gerekir. Çeşitli yöntemlerle elde edilen lazer ışını mercekler aracılığıyla metale yansıtılarak kesme işleminin tamamlanması söz konusu olmaktadır. Lazerin çok güçlü olması ve ortalama yarım milimetre boyutlarında noktalara uygulanması sayesinde yüksek standartlarda kesim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Isının iletilmesi ve bahse konu iletme sürecinin eşsiz bir şekilde gerçekleştirilmesi lazer kesim sürecinin kusursuzlaşmasına olanak sağlar. Aşınmanın ortaya çıkmaması ve iş parçasında herhangi bir deformasyonun meydana gelmemesi bu yöntemin en çok dikkat çeken özelliklerinden bir tanesidir. Siz de bu konuda en başarılı çözüm için metal lazer kesim süreçlerinden faydalanmaya başlamalısınız. Kaliteli ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak alternatifler sizi bekliyor!

Metal Lazer Kesim Avantajları Nelerdir?

Lazer kesim ile metallerin şekillendirilmesi pek çok açıdan ayrıcalıklı bir seçenek olarak kabul görmektedir. Bu çerçevede bir metal işleme süreci söz konusu olacaksa ve metalin işlenmesinde lazer kesim öne çıkacaksa avantajların da çok çeşitli olacağından söz etmek gerekir. Peki, metal lazer kesim ayrıcalıkları neler olacaktır? İşte metal lazer kesim konusunda mutlaka dikkat edilmesi gerekenler!

Farklı Malzemelerle Kesim Kalitesi

Lazer kesim konusunda en çok dikkat çeken avantajlardan biri malzeme çeşitliliği olacaktır. Bu nedenle de ister çelik ister alüminyum için kesim işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Bu noktada ihtiyaç duyulan kesim işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi açısından yapmanız gereken sadece hangi kesim işlemine ihtiyaç duyulduğunu kararlaştırmaktır. Lazer kesim kalitesini fazlasıyla elde edebilecek ve size özel çözümlerin de ayrıcalıklarına kapı aralayabileceksiniz. O halde bu çok avantajlı seçeneği siz de benimseyerek kaliteden yana tercih kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çapaksız ve Kaliteli Kesim İşlemi

Lazer kesim işlemleri esnasında kullanılan teknoloji sayesinde sadece kesim işleminin gerçekleştirileceği alanın ısıtılması söz konusu olmaktadır. Bu durumda bütün plakanın ısıtılmaması ve bundan kaynaklanan çapaklanma durumunun meydana gelmemesi söz konusu olmaktadır. Metal lazer kesim beklentilerini fazlasıyla zirveye çıkaracak olan bu eşsiz alternatif sayesinde siz de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm mü arıyorsunuz? O halde beklentilerinize cevap verecek enfes bir alternatiften yararlanmaya ne dersiniz? Kaliteli bir lazer kesim süreci sayesinde düşündüğünüzden de kaliteli bir kesim süreci sizleri bekliyor olacak!

Farklı İş Parçalarında Çalışma Olanağı

Metal kesim çözümlerine uygun bir seçenek olarak dikkatleri çeken lazer kesim sayesinde en önemli alternatiflerden bir tanesi de iş parçasının ebatı ne olursa olsun avantajların ön planda olmasıdır. Lazer kesim sayesinde kaliteyi öne çıkaracak bir çözüme ulaşabilirsinizi. Bu nedenle de farklı iş parçaları ve boyutlar için yapmanız gereken oldukça basit. Küçük ya da büyük boyutlardaki bir metal kesim seçeneği için tercihinizi yaparak lazer kesim ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada en ideal alternatiflerden bir tanesi de hiç şüphesiz parça çeşitliliği olacaktır.

METAL LAZER KESİM ÖZELLİKLERİ

Metal malzemelerin kesilmesi işlemleri ile alakalı kullanılan profesyonel çözümler bulunmaktadır. Lazer kesim işlemleri sorunsuz bir sonuç elde edilmesi açısından çok avantajlıdır. Ancak kullanılan yöntem ve elde edilmek istenen sonuç bağlamında çeşitlilik olması mümkündür. Metal lazer kesim işlemlerinde kullanılan yöntemler düşünüldüğünde kesme gazı olarak oksijenin tercih edilmesiyle alevle kesme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kimyasal bir reaksiyon ortaya çıkması sayesinde elde edilen enerji lazer ışınıyla desteklenmektedir. Lazer alevle kesme uygulamalarında hızın çok fazla olması hem kalın sac hem de yumuşak sac için eşsiz bir kesim çözümü sunulmaktadır.

Metal lazer kesim çözümlerinde öne çıkan seçeneklerden bir tanesi füzyon kesimi azot ya da argon gazıyla gerçekleştirilmektedir. 2 ile 20 bar arasında değişen kesme gazı basıncıyla reaksiyon olmaksızın kesme işlemlerinin tamamlanması söz konusu olmaktadır. Bu kesme işleminde çapaksız ve oksitsiz kesme işlemlerinin tamamlanması söz konusu olmaktadır.

Lazer kesim uygulamaları konusunda en dikkat çeken seçeneklerden biri olarak tercih edilen süblimasyon kesimi yüksek kalite ile gerçekleşen kesim çözümlerinden bir tanesi olarak kabul görmektedir. Malzemenin olabildiğince az eriyik malzeme oluşacak şekilde buharlaştırılması ile kesme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Proses sırasında kullanılan gazın azot, argon ya da helyum olmasına dikkat edilmektedir.

Lazer kesim uygulamaları konusunda öne çıkan alternatiflerden bir tanesi de lazer ışınlarıyla gerçekleşen kesim işlemleridir. Birbirini takip eden münferit deliklerin oluşturulduğu bu kesme işlemi sayesinde daha sonra kesme yarığının oluşması söz konusu olmaktadır. Malzemenin olabildiğince az ısındığı ve ısı girdisi olmaksızın kesilebilmesi ihtimal dahilindedir.
Metal lazer kesim süreçlerinin çok büyük bir titizlik gerektirdiği düşünüldüğünde alternatiflerin öne çıkması ve kesimin titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi olasıdır. Size en uygun seçeneklerin hangisi olacağına karar vererek kesim konusunda ideal sonuca ulaşabilirsiniz.