Cnc Lazer Kesim

 Cnc lazer kesim ve metal lazer kesim uygulamaları, insan eliyle gerçekleştirilmesi çok güç olan paslanmaz çelik, metal sac ya da alüminyum gibi malzemelerin kesim işleminde tercih edilmektedir. Kaliteli ve teknolojik makinelerin tercih edildiği bu süreçte hata payı çok düşük kesim işlemleri sayesinde avantajlarla dolu bir çözüme sahip olmak mümkündür. Hassas kesim işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve fire oranının çok düşük olması nedeniyle lazer kesimin çok ayrıcalıklı olduğundan bahsetmek mümkündür. Risksiz ve kaliteli bir kesim işlemidir.

     Cnc lazer kesim, güçlü bir lazer ışınının optik camlar vasıtasıyla metale aktarılması ve kesim işlemlerinin gerçekleştirilmesi olarak değerlendirilmektedir. Kesme sırasında işlem yapan makineye önceden tanımlanan kodlar ve lazer optikleri yardımıyla hem metalin hem de lazer ışınlarının yönlendirilmesi söz konusu olmaktadır. Yüksek teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen kesme işlemlerinde amaç hassasiyeti en iyi seviyeye taşımak ve metal üzerinde çeşitli motifler, şekiller ya da yapılar ortaya çıkarmaktır.

    Cnc lazer kesim işlemleri söz konusu olduğunda ışında biriken enerji ile bu enerjinin verdiği güç sayesinde belli bir noktada hareketlilik başlar. Merceklerin yönlendirdiği bu güç de metal malzemenin hedeflenen şekli almasına yardımcı olur. Eritme veya yakma yöntemleriyle gerçekleşen kesim işlemlerinin termal gerdirme, silisyum akışkanlık ya da reaktif kesim olmak üzere farklı yöntemlerle tamamlanması da söz konusu olmaktadır.

   Lazer cnc kesim makinelerinin kullanılması zamandan tasarruf imkânı ortaya çıkarırken aynı zamanda kullanışlılığı da öne taşır. Bu çerçevede lazer kesim yapmak her anlamda avantajlı bir çözüme dönüşmektedir. Ancak kesim işlemleri esnasında tercih edilen lazer kesim yöntemlerinin hepsi aynı değildir. Farklı çözümlerden bahsetmek mümkündür.

cnc lazer kesim örnekleri

Lazer Kesim Sac

Lazer kesim sac karbondioksit gazının fazla voltajlı tepkimeye giren elektrik sonrasında üretilen ışık sayesinde az enerji tüketim seviyesiyle çalışma imkânı sağlar. Yoğunluğu az olan metaryallerin kesiminde tercik edilir. Plastik, ahşap, cam ve diğer benzer malzemelerin kesilmesi konusunda oldukça avantajlı bir seçenek olarak dikkate alınmaktadır.

Fason Lazer Kesim

Fason Lazer kesim teknolojileri konusunda avantajlı bir seçenek olması noktasında; Bu makinalar oldukça ayrıcalıklı ve avantajlıdır. Yoğunluk miktarı çok yüksek olan lazer ışınları sayesinde kalın ve direnci yüksek olan materyallerin kesilmesi oldukça kolaydır. Metal kesim işlemlerinin çok avantajlı bir seçeneğe dönüşmesi konusunda dikkat çeken bu işlem sayesinde istek ve arzularınız kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Fiber Lazer Kesim

Neodim lazer kesim yönteminin bir  farklı versiyonu olarak kabul edilen bu yöntem sayesinde hassasiyetin çok daha yüksek olması söz konusudur. Bu nedenle de yoğunluğu ve özellikleri farklılaşan metaller için kesim işlemleri titizlikle tamamlanmaktadır. Sonuç olarak fiber lazer kesim hassas metal işleme işlemlerinde son teknoloji makinalarla ön plana çıkıp istek ve arzuları eksiksiz karşılayabilen bir hizmet şeklidir.

Cnc lazer kesim kullanım alanları

Cnc fiber lazer makinelerinin tercih edilmesi insan yaşamını kolaylaştıran bir çözüm olarak dikkatleri çekmektedir. Getirdiği avantajlar kadar önemli bir detay da lazer kesim ile alakalı kullanım alanlarının genişliğidir. Bu çerçevede lazer CNC kesimin nerelerde tercih edildiği konusunu ele almak oldukça mühimdir. Kullanım alanları düşünüldüğünde bu makineler ;

Dekorasyon ürünlerinde hatasız kesim gerçekleştirmek ve ince işçiliği kısa zamanda tamamlamak,

Metal malzemelerin markalama işlemleri ile daha kaliteli bir özelliğe bürünmesi istendiğinde,

3 boyutlu kesim işlemlerinin daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi arzu edildiğinde,

Makineler için parça üretiminin hassas bir şekilde tamamlanması arzu edildiğinde,

Tabela imalatının titiz bir şekilde gerçekleştirilmesinde,

Medikal sektöre yönelik aletlerin hata payının en az oranda olmasıyla üretiminin tamamlanması arzu edildiğinde.

Tüm bu kullanım alanları sayesinde sorunsuz bir sürece ulaşmak mümkün olacaktır.

CNC LAZER KESİM AVANTAJLARI

Lazer kesim işlemleri sayesinde avantajlarla dolu bir seçime kapı aralamak, kaliteli bir çözüm olması ve beklentileri karşılaması noktasında öne çıkan bir yöntemdir. Böylelikle sizlere getirdiği pek çok avantaj vardır. Bu avantajları değerlendirdiğimiz de size en uygun seçenekleri bulmanız için avantajları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Maliyet Avantajı ; Cnc lazer kesim seçenekleri konusunda en çok bilinene ayrıcalık maliyetlerin olabildiğince düşük olmasıdır. Farklı şekillendirme ve kesim işlemleri ile kıyaslandığın da kalıp ihtiyacının bulunmamaktadır. Bu da cnc lazer kesim ile alakalı oldukça ayrıcalıklı bir çözümdür. Fire miktarının çok düşük olması ve işlenen parçalarla alakalı maksimum avantajların öne çıkması söz konusudur. Bu detaylar göz önünde bulundurulması gereken hassas detaylardır.

Zaman Avantajı ; Cnc lazer kesim konusunda dikkat çeken yönler vardır. Bunlardan bir tanesi de çok kısa sürede beklentilere uygun parçaların elde edilebiliyor olmasıdır. Diğer makinelerle gerçekleştirilen kesim işlemlerinde genellikle çok ciddi zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak Cnc lazer kesim makinesi sayesinde gerçekleştirilen kesimlerin çok kısa sürede tamamlanması dikkat çeker. O halde siz de kalite odaklı bir seçimle ihtiyacınız olana sahip olun. Böylelikle kaliteden yana tercih kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kalite Avantajı ; CNC lazer kesim makinesi kullanmanın getirdiği en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümün ön plana çıkacak olmasıdır. Bu doğrultuda dikkatleri çeken bir seçenek olarak siz de en kaliteli çözüme ulaşabilirsiniz.