Cnc Lazer Kesim

 Cnc lazer kesim ve metal lazer kesim çalışmaları, insanın kendi becerileriyle gerçekleştirmesi çok zor olan ,paslanmaz çelik, metal levha veya alüminyum levha malzemelerin işlenmesi çalışmalarında kullanılmaktadır. İşlevsel ve son teknoloji makinaların kullanıldığı bu hizmetlerde makinaların yanılma payları çok azdır.  Bu işlemler sayesinde avantajlarla dolu bir hizmete ,yönteme sahip olmak kaçınılmazdır. İnce işçilikli kesim çalışmaların uygulanması ve  fire oranının minumum seviyede olmasından dolayı maliyetler düşer. Bu çalışmalarının çok kontrollü ,ayrıcalıklı ve işlevsel bir hizmet olduğundan bahsetmek mümkündür. Risk içermeyen ve müşteri beklentilerini karşılayan bir hizmet türüdür.

     Cnc lazer kesim, kuvvetli bir lazer ışınının optik saydam camlar aracılığıyla meteryale iletilmesi ve delme işlemlerinin uygulanması olarak değerlendirilmektedir. Kesme aşamasında uygulama yapan son teknoloji makinalara önceden yazılan kodlar ve lazer optikleri desteğiyle hem lazer ışınlarının hem de materyalin iletilmesi söz konusudur. Yüksek teknoloji kullanılarak uygulanan lazer kesme uygulamalarında ki amaç ince işçiliği üst seviyeyelere aktarmak ve materyal üzerinde birbirinden farklı ve çeşitli desenler motifler, şekiller ya da yapılar ortaya çıkarmaktır.

    Cnc lazer kesim işlemleri söz konusu olduğunda ışında biriken enerji ile bu enerjinin verdiği güç sayesinde belli bir noktada hareketlilik başlar. Merceklerin yönlendirdiği bu güç de metal malzemenin hedeflenen şekli almasına yardımcı olur. Eritme veya yakma yöntemleriyle gerçekleşen kesim işlemlerinin termal gerdirme, silisyum akışkanlık ya da reaktif kesim olmak üzere farklı yöntemlerle tamamlanması da söz konusu olmaktadır.

   Lazer cnc kesim makinelerinin kullanılması zamandan tasarruf imkânı ortaya çıkarırken aynı zamanda kullanışlılığı da öne taşır. Bu çerçevede lazer kesim yapmak her anlamda avantajlı bir çözüme dönüşmektedir. Ancak kesim işlemleri esnasında tercih edilen lazer kesim yöntemlerinin hepsi aynı değildir. Farklı çözümlerden bahsetmek mümkündür.

cnc lazer kesim örnekleri

Lazer Kesim Sac

Lazer kesim sac karbondioksit gazının fazla voltajlı tepkimeye giren elektrik sonrasında üretilen ışık sayesinde az enerji tüketim seviyesiyle çalışma imkânı sağlar. Yoğunluğu az olan metaryallerin kesiminde tercik edilir. Plastik, ahşap, cam ve diğer benzer malzemelerin kesilmesi konusunda oldukça avantajlı bir seçenek olarak dikkate alınmaktadır.

Fason Lazer Kesim

Fason Lazer kesim teknolojileri konusunda avantajlı bir seçenek olması noktasında; Bu makinalar oldukça ayrıcalıklı ve avantajlıdır. Son teknoloji makina parkurlarında gerçekleşen bu işlemler minimum fire çalışmalarıyla maliyet açısından oldukça avantajlı olup , kesim sürelerinin az olmasıyla da size zamandan tasarruf etmenize olanak sağlar.

Fiber Lazer Kesim

Neodim lazer kesim yönteminin bir  farklı versiyonu olarak kabul edilen bu yöntem sayesinde hassasiyetin çok daha yüksek olması söz konusudur. Bu nedenle de yoğunluğu ve özellikleri farklılaşan metaller için kesim işlemleri titizlikle tamamlanmaktadır. Sonuç olarak fiber lazer kesim hassas metal işleme işlemlerinde son teknoloji makinalarla ön plana çıkıp istek ve arzuları eksiksiz karşılayabilen bir hizmet şeklidir.

Cnc lazer kesim kullanım alanları

Cnc fiber lazer icatlarının kullanılması günlük yaşantıyı kolaylaştıran bir yöntem olarak dikkatleri çekmektedir. Getirdiği avantajlar kadar önemli bir detay da lazer kesim ile alakalı kullanım alanlarının genişliğidir. Bu çerçevede lazer cnc kesimin nerelerde tercih edildiği konusunu ele almak oldukça mühimdir. Kullanım alanları düşünüldüğünde bu makineler bir çok alanda kullanılmaktadır ;

Dekorasyon ürünlerinde hatasız kesim gerçekleştirmek ve ince işçiliği kısa zamanda tamamlamak,

Metal malzemelerin markalama işlemleri ile daha kaliteli bir özelliğe bürünmesi istendiğinde,

Üç oyutlu kesim işlemlerinin daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi arzu edildiğinde,

Makineler için parça üretiminin hassas bir şekilde tamamlanması arzu edildiğinde,

Tabela imalatının titiz bir şekilde gerçekleştirilmesinde,

Medikal sektöre yönelik aletlerin hata payının en az oranda olmasıyla üretiminin tamamlanması arzu edildiğinde.

Tüm bu kullanım alanları sayesinde sorunsuz bir sürece ulaşmak mümkün olacaktır.

CNC LAZER KESİM AVANTAJLARI

Kalite Avantajı ; CNC lazer kesim makinesi kullanmanın getirdiği en büyük ayrıcalıklardan bir tanesi de ihtiyaçlarınıza uygun bir çözümün ön plana çıkacak olmasıdır. Bu doğrultuda dikkatleri çeken bir seçenek olarak siz de en kaliteli çözüme ulaşabilirsiniz.

  Zaman Avantajı ; Cnc lazer kesim konusunda dikkat çeken yönler vardır. Diğer makinelerle gerçekleştirilen kesim işlemlerinde genellikle çok ciddi zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak Cnc lazer kesim makinesi sayesinde gerçekleştirilen kesimlerin çok kısa sürede tamamlanması dikkat çeker. O halde siz de kalite odaklı bir seçimle ihtiyacınız olana sahip olun. Böylelikle kaliteden yana tercih kullanmaya başlayabilirsiniz.

         Maliyet Avantajı ; Cnc lazer kesim seçenekleri konusunda en çok bilinene ayrıcalık maliyetlerin olabildiğince düşük olmasıdır. Farklı şekillendirme ve kesim işlemleri ile kıyaslandığın da kalıp ihtiyacının bulunmamaktadır. Bu da cnc lazer kesim ile alakalı oldukça ayrıcalıklı bir çözümdür. Fire miktarının çok düşük olması ve işlenen parçalarla alakalı maksimum avantajların öne çıkması söz konusudur. Bu detaylar göz önünde bulundurulması gereken hassas detaylardır.